Скільки ампер потрібно автомобільному акумулятору, щоб запуститися
Щоб в будь-який момент можна було повноцінно скористатися автомобільним акумулятором, потрібно постійно слідкувати за його станом. Це важливо, щоб була можливість завести авто або підключити до пристрою інші прилади, щоб підзарядити.
Основні одиниці виміру роботи акумулятора
Показник струму, який може віддати батарея, та її рівень напруги, вимірюється в вольтах та амперах. Якщо складно зрозуміти такі поняття (особливо, якщо раніше не було досвіду роботи з електронікою), спеціалісти радять провести аналогію з водою, яка тече по трубі. Воду можна взяти в якості струму, а швидкість її переміщення – це швидкість подачі струму пристроєм. Акумулятор використовується для подачі води через трубу.
Перш ніж експлуатувати акумулятор та приєднувати до нього інші прилади, потрібно дізнатися, на скільки ампер він розрахований. Власник такого пристрою повинен розуміти, що є кілька показників, які визначають рівень струму в батареї.
- Ампер-години (A/h). Показник визначає максимальну кількість струму, яку може видавати батарея протягом години безперервного функціонування, до того моменту, коли вона повністю розрядиться. В залежності від розміру акумулятора та сфери його застосування показник A/h може бути в межах від 50 до 500. Так, якщо виробником вказано, що ємність акумулятора складає 50 A/h, це свідчить про те, що протягом години використання батареї (до того, як вона розрядиться), вона продукує максимальний струм 50 ампер.
- Підсилювачі пуску. Ще один показник, який виробники вказують на акумуляторах. Часто вказані, як СА – це кількість струму, яка постачається від акумулятора за ½ хвилини (вказується, що температура робочого середовища – 32° за Фаренгейтом). Спеціалістами помічено, що частіше застосовують підсилювачі з холодним пуском.
- Підсилювачі холодного запуску. Показник ССА вказує, яка кількість струму використовується за той же час (1/2 хв), за умови, якщо температура робочого середовища 0° за F. Ці дані важливі для автовласників, які часто запускають двигун за низьких температур. Необхідний показник ССА для запуску авто для кожного окремого транспортного засобу буде різним. Так, більшість автовласників орієнтуються, щоб він був не нижче 300 ампер. В основному виробники пропонують варіанти акумуляторів, де ССА від 400 А. Якщо у власності вантажівка або позашляховик, краще обирати батарею, на якій вказано, що ССА від 800 А. Для найбільш масивних транспортних засобів цей показник складає 1500 А.
Саме на ці показники слід орієнтуватися, підбираючи акумулятор для власного авто.
Особливості експлуатації автомобільного акумулятора
Щоб зрозуміти, як правильно заряджати батарею, першочергово слід розібратися з ємністю акумулятора. В середньому ємність автомобільного акумулятора складає 48 ампер/годин. Такі дані говорять про те, що система на 12 Вт, яка видає 1 А струму, дозволить повноцінно зарядити пристрій за 2 доби (48 годин). Якщо показник потужності буде 2 А, то період зарядки скоротиться до 24 годин. Період може бути й меншим – все залежить від того, який заряд залишився не використаним та який період вже експлуатувалась батарея.
Іноді, щоб зарядити пристрій швидше, розглядаються варіанти придбання акумуляторів з більшою потужністю. Це непоганий вихід для тих, хто хоче швидко зарядити батарею, але при цьому потрібно знати й про нюанси такого способу. Використання пристроїв з високими амперами може стати причиною швидкого пошкодження акумуляторних пластин. Саме через це краще користуватися пристроєм для зарядки, який рекомендований виробником.